Michael S. Fox

Michael S. Fox

Chairman

Division 7
Alamance, Caswell, Guilford, Orange, Rockingham counties

For contact information, see the online directory.

Nina Szlosberg-Landis

Nina Szlosberg-Landis

Vice Chairwoman

At-Large
Environmental

For contact information, see the online directory.

Grady Hunt

Grady Hunt

At-Large Member

Rural Transportation

For contact information, see the online directory.

Anthony T. Lathrop

Anthony T. Lathrop

At-Large Member

Government-Related Finance and Accounting

For contact information, see the online directory.

Daniel F. McComas

Daniel F. McComas

At-Large Member

State Ports and Aviation

For contact information, see the online directory.

Andrew M. Perkins, Jr.

Andrew M. Perkins, Jr.

At-Large Member

Mass Transit

For contact information, see the online directory.

Allen Moran

Allen Moran

Member

Division 1
Bertie, Camden, Chowan, Currituck, Dare, Gates, Hertford, Hyde, Martin, Northampton, Pasquotank, Perquimans, Tyrrell, Washington counties

For contact information, see the online directory.

Hugh Overholt

Hugh Overholt

Member

Division 2
Beaufort, Carteret, Craven, Greene, Jones, Lenoir, Pamlico, Pitt counties

For contact information, see the online directory.

Landon G. Zimmer

Landon G. Zimmer

Member

Division 3
Brunswick, Duplin, New Hanover, Onslow, Pender, Sampson counties

For contact information, see the online directory.

Gus H. Tulloss

Gus H. Tulloss

Member

Division 4
Edgecombe, Halifax, Johnston, Nash, Wayne, Wilson counties

For contact information, see the online directory.

Valerie D. Jordan

Valerie D. Jordan

Member

Division 5
Durham, Franklin, Granville, Person, Vance, Wake, Warren counties

For contact information, see the online directory.

Terry Hutchens

Terry Hutchens

Member

Division 6
Bladen, Columbus, Cumberland, Harnett, Robeson counties

For contact information, see the online directory.

Patrick D. Molamphy

Patrick D. Molamphy

Member

Division 8
Chatham, Hoke, Lee, Montgomery, Moore, Randolph, Richmond, Scotland counties

For contact information, see the online directory.

R. Michael Wells Sr.

R. Michael Wells Sr.

Member

Division 9
Davidson, Davie, Forsyth, Rowan, Stokes counties

For contact information, see the online directory.

Tracy F. Dodson

Tracy F. Dodson

Member

Division 10
Anson, Cabarrus, Mecklenburg, Stanly Union counties

For contact information, see the online directory.

Cullie M. Tarleton

Cullie M. Tarleton

Member

Division 11
Alleghany, Ashe, Avery, Caldwell, Surry, Watauga, Wilkes, Yadkin counties

For contact information, see the online directory.

John R. Pope

John R. Pope

Member

Division 12
Alexander, Catawba, Cleveland, Gaston, Iredell, Lincoln counties

For contact information, see the online directory.

William

William "Billy" Clarke

Member

Division 13
Buncombe, Burke, Madison, McDowell, Mitchell, Rutherford, Yancey counties

For contact information, see the online directory.

Jack Debnam

Jack Debnam

Member

Division 14
Cherokee, Clay, Graham, Haywood, Henderson, Jackson, Macon, Polk, Swain, Transylvania counties

For contact information, see the online directory.